| Girly97 a întrebat:

Cum se face flash cu o mașină Skoda Octavia?

Răspuns Câştigător
| Alexandru3131 a răspuns:

De ce vrei sa inveti cum se da flash, atata timp cat tu inca inveti cum sa conduci o masina? Invata sa o conduci, obtine-ti permisul, si apoi dai flash-uri cate vrei. Ai vazut undeva ceva prieteni de-ai tai, si ai vrut sa le dai flash-uri, ca sa te vada, de aceea esti curioasa cum se face? Lasa prostiile astea, ca nu e cazul acum. Axeaza-te pe condus si pe legislatie. Cu mentalitatea asta de "flash", o sa obtii permisul, si o sa conduci prost, si o sa ne incurci pe noi astia care chiar ne grabim sa ajungem la munca, de exemplu.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii instructorului sa iti prezinte toate comenzile masinii...

| johnnny123 a răspuns:

Adica nu stii sa aprinzi faza lunga, sau care-i intrebarea? Doar nu are un buton special de facut flash.

| Girly97 explică (pentru johnnny123):

Fac orele de condus în weekend pe timpul zilei. Nu am avut încă ocazia să învăț să folosesc farurile.

| johnnny123 a răspuns (pentru Girly97):

Eu știam că nici măcar nu ai voie să pornești mașina până când nu știi unde se afla toate comenzile de bază, inclusiv de unde se aprind farurile.

Sau cel puțin așa stăteau lucrurile când am făcut eu școala de șoferi. Poate că acum te lasă să pleci cu mașină fără să-ți arate nici unde e pedala de frână.

| Girly97 explică (pentru johnnny123):

Stiu comenzile pentru faruri dar voi stiti ca flash-urile nu se invata la scoala de soferi?

| johnnny123 a răspuns (pentru Girly97):

Ce este de "învățat"? Un flash este doar aprinderea scurtă a fazei lungi. Dacă știi să aprinzi faza lungă, atunci știi să dai un flash.