| FreddieM a întrebat:

Care-i mai bun, Google Maps sau Waze? Diferente?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Google maps e praf, mai bine waze dai pe motocilieta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Waze pentru masina.
Google pentru restul.

| FreddieM explică (pentru suntserios):

Deci Waze e doar pentru masina iar Maps pentru orice mijloc de transport? Ce anume nu face Waze fata de Maps? Mersi

| suntserios a răspuns (pentru FreddieM):

Eu asa le folosesc.
waze pentru masina
maps pentru cand merg pe jos intr-un oras strain, sau caut o locatie exacta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Waze e mult mai bun, in special pe distante lungi, pentru ca se actualizeaza in timp real, in functie de viteza de deplasare a utilizatorilor si raportarile lor.
Google e mai oficial, si are adrese gresite. Uneori te invarte aiurea. Nu m-a ajutat deloc in ultima vreme, doar pe Waze am mers.

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM explică (pentru felixf):

Mersi de raspuns, dar ma intereseaza pareri dupa experiente personale.
Cheers

| felixf a răspuns (pentru FreddieM):

Daca o iei asa, atunci optez pentru waze, se actualizeaza in timp real, iti da traseul optim cu cel mai mic timp de asteptare in cazul ambuteiajelor. Am folosit waze din Grecia pana in Anglia. E superb. Google maps doar daca vrei sa bati o distanta scurta intr-un oras mic unde nu stii ce si cum. Dar waze te scoate la capat oricand. Iti recomand waze.

| FreddieM explică (pentru felixf):

Mersi. Da zi-i oleaca, daca descarc harta, se poate naviga si offline?

| felixf a răspuns (pentru FreddieM):

Te referi la waze? Nu trebuie sa descraci nimic, poti naviga cu el dupa ce esti online si offline doar ca nu iti face update la circulatia externa nu iti spune unde sunt ambuteiaje, politie, accidente si asa mai departe

| SkateFunk a răspuns:

Am văzut Harti Petal de pe Huawei, și sincer pare puțin mai avansat decât google hărți dar na tot gugăl folosesc că-s obișnuit cu el big grin Amu tu stii