| anonim_4396 a întrebat:

Google maps sau waze la volan? Voi ce alegeți?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Rareori cand aleg sa ma orientez pe unde sa merg, Google Maps.
Dar daca te referi la politie, trafic... Waze. Sau statia big grin

| DENISA189 a răspuns:

Waze

| anonim_4396 explică (pentru DENISA189):

Nici acum nu știu de ce aleg unii waze în loc de google maps. Că arată unde e poliție și gropi mai periculoase mi se pare prea puțin ca să îl alegi. Google maps mi se pare superior la toate capitolele în afară de politie și gropi.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Waze calculeaza mai bine rutele alternative. Si da, politia si gropile fac diferenta fata de gmaps.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

De ce nu baga și în google maps politia și gropile?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Dar este cea mai populara aplicație în trafic? Waze are cota de piață de 12%, iar gmaps 67%.