| Andrey550 a întrebat:

Care e diferenta intre un filtru de aer sport si unul normal adica unul care vine montat stoc pe scuter!

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Filtrul de aer sport ii permite motorului sa isi traga aer din belsug, pe cand cel stock, isi trage mai putin, in momentul i ncare ti-ai pus un filtru de aer sport, obligatoriu trebuie sa iti schimbi jiglerul de la carburator, de oarece isi trage prea mult aer, si putina benzina, intelegi? de aceea se numeste sport, e facut sa=i dea motorului "batai de cap" laughing

| motobiz a răspuns:

Echilibrul admisie evacuare este cheia unui mers perfect al unui motor, vrei un scuter mai nervos pune i un kit komplet sport compatibil cu scuterul tau