| Num3Ascuns a întrebat:

Care este cea mai buna marca de scutere si cat costa acesta marca la cel mai bun modele de 50cmc, si care este cel mai buna motorizare pentru acesta(in 2 timpi sau 4 timpi si de ce)?

Răspuns Câştigător
| °•C®I§†I•°™ a răspuns:

Iti Recomand o Aprilia rs 50. moto in 2 timpi pretul variaza intre 500-900 euro.

3 răspunsuri:
| florinel_8849 a răspuns:

HONDA SUZUKI destul de scumpe mai degraba second

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te mai intereseaza, intr-e un motor in 2t si unu 4t, eu si nu numai eu am alege 4t, stii de ce? pentru ca este exact ca un motor de masina si daca alegi o marca buna, acum zic de ceva italienesc gen piaggio(fff bune) atunci te tine ca dacia tatalui din '70, riscu e mai mic la un motor in 4t sa crape, din ce cauza?-cilindru de 4t nu are 'ferestre' de admisie si evacuare, care din cauza lor atunci cand 'inhaleaza' ceva ceva pe admisie sau in caz ca se face uzura la segmenti poate sa crape si cu uleiul daca ai un motor in 2t si are pompa de ulei risti 90% ca ea sa se infunde/blocheze pe cand la un motor 4t merge cat vrei doar cu o singura exceptie, sa schimbi uleiul macar odata la 5000 de km si, daca vei alege un motor 4t imi vei multumi, si stiu de ce, sunt mecanic de scutere, repar scuterte acasa si la munca si stiu valorile acestea de ex un motor 2t poate sa vina la reparat din cauza motorului de cel putin o data pe an, iar cel 4t daca tot e 100% original te duce si 5 ani in functie de cum mergi cu el si cum il intretii, in rest bafta, si pana la urma tot ce vrei tu iti iei, nu conteaza parerile noastre pentru. ca daca vine unu cu un scuter 2t cu 10 mil, il iei pentru. ca merita, dar diferenta care o sa-o dai la reparatii, va fi usturatoare, nu te grabi, cauta un ul in 4t si atentie sa nu cumva sa iei "plasa" cu vreo chinezarie care si alea sunt in 4t si poate te minte careva sa-l iei ca alea sunt asa bune ca crapa si carenele pe ele in timpu mersului sub greutatea ta, daca ai nelamuriri, ceva si vrei sa ma intrebi uite iti dau nr. meu 0742857653, nu te grabi cu cumparatul, ca iei T Z E A P A...BAFTA

| vanator a răspuns:

Eu am o malaguti de 50cc xsm vezi ca sunt si pe youtube destule am dat pe ea 500 euro si este din 2005, eu iti zic sa iei mai bine un motor gen aprilia rs 50. dilera dna 50, yamaha tzr50, malaguti 50 una din astea sigur o sati placa.Succes la cautat!