| Num3Ascuns a întrebat:

Fundaaaa! Scutere de 50cmc sau 125cmc? Care consuma mai putin?

Răspuns Câştigător
| Georgel26 a răspuns:

Salut~! Consumul este mai mic la 50 deoarece cilindreea mai mica inseamna normal consum mai mic. dar nu e o diferenta foarte mare fata de 125. Mai bine ai alege 125 cc pentru ca are puterea mai mare decat cel de 50, bine acum depinde si de tipul de moto(enduro sau street), pentru ca stiam ca una de enduro de 125 consuma in jur de 2-3 l iar daca ai nevoie s-o turezi mai mult(la deal sau la diverse obstacole) cred ca ajungi cu ea pe la 4-5 l/100.

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Normal, scuterul de 50 de cmc, consuma mai putin, dar diferenta intre 50 de cmc si 125 cmc nu este chiar atat de mare daca discutam de consum.

| oanecorleone a răspuns:

Pai depinde de varsta ta daca esti mai mare de 16 ani te-as sfatui sa iti iei de 125cmc.Si consumul celui de 125cmc este mai mare ca cel de 50cmc dar cel de 125cmc este mult mai puternic.

Răspuns utilizator avertizat