| theROOcKsTArr a întrebat:

Care este cea mai buna tractiune: spate sau 4x4?

14 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde pentru ce este folosita masina. Daca te intereseaza o masina pentru drift este ok una cu tractiune spate, daca esti interesat de o masina de zi cu zi este indicata una cu tractiune fata deoarece are stabilitate mai buna decat cea cu tractiune spate adica este mai usor de controlat si are un consum mai mic decat o masina cu tractiune integrala. Daca vrei ceva pentru drumuri forestiere, raliuri sau nu te intereseaza consumul este cel mai ok sa alegi una 4x4!

regis
| regis a răspuns:

Indiscutabil 4x4.

| RS4 a răspuns:

Fiecare e buna in felul ei! tractiunea fata e cel mai mult folosita la noi, cea spate e cunoscuta pentru masinile rapide si de drift, iar cea integrala (4x4) e foarte buna mai ales in conditii de nisip pe drum, sau zapada, etc, sau teren accidentat daca e o masina de teren!

| AndreiC a răspuns:

Clar 4 x 4. Apoi urmeaza cea fata si ultima tractiunea spate datorita numeroaselor minusuri.

| heddy10 a răspuns:

Eu zic ca tractiunea spate pentru ca,cu ea poti face si smecherii, drift-uri, altele. Cu 4x4 nu te lasa tractiunea integrala sa faci pe smecheru'.

| mihaibr11 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu masina, in general e mai bine un 4X4 permanent.

| BoOoMbOnik a răspuns:

4x4. funda? te rog. multumesc

Răspuns utilizator avertizat
| dudu13 a răspuns:

Cea mai buna e tractiunea pe fata,parerea mea.Dar daca e sa alegi dintre astea doua, mentionate de tine, eu as zice ca 4x4 e mult mai buna.

| DamnedDark a răspuns:

Fata sau 4X4

| andrea_2949 a răspuns:

4x4.Fundita?(l)

| Eduard11 a răspuns:

Depinde de teren daca vrei sa te distrezi 4x4 daca esti un om mai normal tractiune fata si daca vrei cursa tractiune spate :X

| SrX a răspuns:

Spate

| ursulet_5733 a răspuns:

4x4