| MARIUS_3752 a întrebat:

Care este cel mai puternic camioan din lume?

4 răspunsuri:
| xanax7040 a răspuns:

Este unul artizanal cu trei motoare de f16 montate pe el daca este de serie trebuie sa te gindesti daca cele care pot circula pe sosele sau cele care lucreaza in mine de suprafata care au si 1000 de tone capacitate utila de transport.

| BIS99 a răspuns:

Volvo FH 16.700

| Bogdan_Husti_1986 a răspuns:

Scania

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan_Husti_1986):

Scania, care? Că sunt multe? Şi Iveco are câteva motorizări tari, care sunt comparabile cu cele de la Scania. Şi ţine cont că discutăm de europeni, nu am luat în calcul Mack-ul american, care cam rulează la motorizări. Aşadar?