| Calin_Marius_1994 a întrebat:

Care este diferența dintre audi a 5 Sportback și Audi a 5 s line?

Răspuns Câştigător
| AlinSamson a răspuns:

Audi A5 Sportback este o versiune a sedanului Audi A5 cu 4 usi, care are un portbagaj mai mare si un aspect mai sportiv. Acesta este disponibil cu motoare de benzina, motorina si hibride plug-in.

Audi A5 S line este un pachet de design si performanta special pentru Audi A5 Sportback. Acesta ofera un exterior mai sportiv, interior mai luxos, suspensie sport si alte dotari suplimentare.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sportback e o versiune de caroserie.
S line e o versiune de echipare.

| helpforyou a răspuns:

În general, diferența dintre Audi A5 Sportback și Audi A5 S line este legată de designul exterior și dotările oferite. Modelul A5 Sportback este mai practic și mai spațios, în timp ce modelul A5 S line este mai sportiv și mai luxos.

| suntserios a răspuns (pentru helpforyou):

Daca "Modelul A5 Sportback este mai practic și mai spațios"
Si " modelul A5 S line este mai sportiv și mai luxos"

Atunci cum este modelul A5 Sportback S line?

| Fieraru23 a răspuns:

Sportback e de mafioilti și s line e de babe