| daniel1ft a întrebat:

Care este diferenta intre audi a3 hatchback si audi a3 sportback?

4 răspunsuri:
| LuizaFrumy233 a răspuns:

Hatchback-ul probabil ca are in portbagaj inca doua scaune care se pot trage, iar sportback-ul este mic. Sper ca te-am ajutat!

| suntserios a răspuns (pentru LuizaFrumy233):

Serios? ai vazut tu Audi A3 cu 7 locuri?

| LuizaFrumy233 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu eu cred ca asta inseamna hatchback

| relian a răspuns (pentru LuizaFrumy233):

Hatchback inseamna ca e gen asa vagon, adica cu usa la spate nu cu portbagaj clasic.Cred ca ala simplu are doar 3 usi adica 2 laterale si aia din spate iar ala sprt are 4 usi si inca una spate, plus ceva amanunte sport gen bumper, stiu si eu roti altfel.Deci aia din spate este considerata usa nu trunk adica portbagaj, desi si usa de la portbagaj tot usa este.Ma rog asa le numesc ei in engleza.Depinde de la tara la tara.In Anglia vad ca asa le zice si la alea cu 3 usi si la alea cu 5 usi.In state de ex astea hatchback is alea cu 5 usi, alea cu 3 usi le spune cupe.Referitor la scaune ce scaune sa mi aibe a3 cand e vai mama lui, debia poti intra in el laughing si alea is multe ce le are, dapai sa mai puna sin portbagaj, alea ar fi probabil pentru soreci nu stiu laughing