| LegiuitorulX a întrebat:

Care este la ora actuala cel mai bun hatchback? Ma orientez spre achizitionarea unei masini noi (in viitorul apropiat) si sunt curios ce merita cel mai mult. Nu am facut inca test-driveurile (dar alea oricum nu sunt concludente, cativa km ne fiind de ajuns pentru a-ti da seama exact de potentialul masinii)

Am in vedere : Mazda 3, Fiat Bravo, Volvo V50, Ford Focus, Opel Astra si Renault Megane (sau in cel mai rau caz Clio sau Sandero). Bugetul o sa fie undeva in jur de 15.000 Euro (cam putin).

Daca mai stiti si alte masini hatchback bune nu ezitati sa mentionati.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ford focus as alege,

mai ai golf, kia cee'd

fa drive test urile, prin comparatie ai sa iti dai seama de diferente

| raducu1205 a răspuns:

Eu iti recomand un audi a3. Sunt niste masini foarte rezistente si foarte puternice.
Funda?

| LegiuitorulX explică (pentru raducu1205):

Si sunt si foarte scumpe de asemenea laughing Daca un A3 nou e 15.000 Euro, pe ala il iau.