| anonim_4396 a întrebat:

Care este recordul de viteza atins vreodata de o motocicleta?

5 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Cea mai rapida motocicleta din lume are 7 metri lungime si a stabilit un record mondial de viteza de 530 km/h. Vehiculul a fost propulsat de doua motare Harley-Davidson a 1500 CP fiecare.

| kenzo007 a răspuns:

@kratos motocicleta cu care poti umbla aia nu-i omologata.

Augusta F4 R 312 este la ora actuala cea mai rapida motocicleta din lume, este facuta de catre italieni adiak de la mama motoarelor si a fost atinsa viteza de 346 de km/H.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:v4W6MdXByDcJ:...clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu este un tip Franchilin din germania care a tastat o Yamaha si a atins o viteza de 360 km/h

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce a mai rapida motocicleta care se poate merge pe strada este suzuki gsxr 1300 hayabusa turbo. Atinge undeva peste 400 km