| Penciu a întrebat:

Care masina a atins cea mai mare viteza pana acum

Răspuns Câştigător
| heisenberg a răspuns:

Masina de serie - Bugatti Veyron Super Sport - 431.072 km/h
Masina prototip - ThrustSSC - 1227.986 km/h

4 răspunsuri:
| DoNotDisturbDND a răspuns:

McLaren Mercedes C2 419km/h

| bvb a răspuns:

Cea mai rapida masina din lume va atinge 1600 km/h

Denumita Bloodhound, masina a fost proiectata pentru a atinge o viteza de 1600 km/h.

Masina britanica va incerca sa bata recordul de viteza la sfarsitul anului viitor in Africa de Sud.

Bloodhound va fi cea mai mare masina hibrid (carburant combustibil solid, lichid oxidant) produsa in Marea Britanie. Datorita dimensiunii sale, masina va avea nevoie de un motor de Formula1 furnizat de compania Cosworth doar pentru a pompa oxidantul prin motor.

Recordul de viteza:
Record de viteza atins de o masina electrica - 280 km/h
Se numeste Electric Blue si este bolidul electric realizat de o echipa din cadrul Brigham Young University, din Utah, dupa sapte ani de munca asidua, care a reusit sa atinga viteza record de 280 km/h.

| Penciu explică (pentru bvb):

Ei lasati lasati

| adrian350 a răspuns:

Bugatti Veyron. 407 km/h