| zuzu04 a întrebat:

Care faceti sau ati facut scoala de soferi, cate ore conduceati intr-o sedinta? Eu conduc 1 ora - 1 ora si jumatate. Eu nu cred ca sunt de ajuns15 sedinte ca sa inveti sa conduci bine. Voi ce ziceti?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unele scoli nu respecta toate orele de conducere si mai scad din ele sa nu cheltuie bani de motorina cu masinile lor apoi te obliga sa semnezi ca le-ai dat pe toate inainte de examen. Bine inveti sa sofezi cand mergi singur cu masina ta.

| ombladon a răspuns:

Cele 15 sedinte intra in banii pe care i-ai dat pana acum, nu te opreste nimeni sa mai plateste si sa faci inca 100 de ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am facut 15 sedinte a cate 1:50 min, dar era ieftina benzina pe vreme aia. In rest de accord cu tine, nu sunt deloc suficiente

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu cred ca nu sunt de ajuns 9 ani de condus zilnic ca sa conduci bine si tu vrei in 15 sedinte sa inveti tot? (acum depinde ce intelegi tu prin condus bine)
Normal ca nu sunt de ajuns. Dar nu numai asta e problema ci instructorii slabi pregatiti si scolile care nu au in politica sa te invete cum sa conduci ci cum sa-ti iei permisu. Ori e o diferenta mare intre ce cere militianu la examen si ce vei face tu dupa aia cu masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa conduci bine nici 1500 de sedinte nu sunt de ajuns.
Lectiile acelea doar te ajuta sa-ti iei permisul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm esti la prima sedinta si ti se pare ceva imposibil cumva? Intreb ca asa eram si eu la inceput. nu ii dadeam de cap ambreiajului laughing Pana am vazut la un taximetrist cum se face, ma uitam la cum dirijeaza pedalele.
De la scoala inveti standard cum sa faci masina sa te duca din locul x in locul y, mai departe, la inceput ar fi bine daca ai putea conduce cu cineva experimentat aflat pe bancheta din dreapta

| zuzu04 explică (pentru anonim_4396):

Am luat si eu carnetul marti big grin E adevarat, eram cam pe la mijlocul orelor de condus cand am postat intrebarea laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru zuzu04):

Oo bun, felicitari laughing Cat mai multi km fara accidente big grin Dai si tu concerte solo in masina? whistling

| zuzu04 explică (pentru anonim_4396):

Cu siguranta laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru zuzu04):

Asta include si dansuri / topaileli pe scaun?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| SKREFI a răspuns:

Ba da uni invata de parinti pe un drum pustiu de pe la 14 ani deci cred ca cu un profesor si cand inveti 1 ora jumatate iveti!
P.S. Eu nu am cum sa dau examenul! Nu spun din experienta!