| andreimircea a întrebat:

Care masina considerati ca e mai buna ford Ca sau volvo?

Răspuns Câştigător
| sabina a răspuns:

Volvo!

13 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Si Dumitru Tinu a avut VOLVO.

| leinad a răspuns:

Volvo orice model fata de ford ca, volvo este si o masina sigura, fiabila, o masina de familie pe cind ford ca este o masina de oras si cam atit.

| NimeniCuActe a răspuns:

Intotdeauna Volvo... pentru ca in Volvo parca esti un gamer... ai mai multe vieti laughing... intr-un Ca... ma simt "fragil"

| sigmanet a răspuns:

Tu aici vorbesti de un model Ford KA si Volvo. Volvo ce model? Spre exemplu Volvo S60 e mult mai rezistenta ca Ford KA

| Florinna a răspuns:

Ce intrebare absurda. volvo logic!

Bula
| Bula a răspuns:

Ford.
E mai rezistent.

| mara_9541 a răspuns:

Volvo bineantels

| jani a răspuns:

Ford K cu siguranta.Am avut si stiu ce spu, are un sprint care il gasesti numai la masinile ford.

| maharajah a răspuns:

E cam greu sa alegi intre aceste doua masini...totusi in zilele noastre ar fi mai bun un ford deoarece ford-urile au in general un consum redus.Eu as alege Volvo ca e masina care combina confortul cu rigiditatea.

| Sofer a răspuns:

Volvo e o masina solida care ofera siguranta soferului si pasagerilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ford ca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Volvo, una dintre cele mai sigure masini...si pretul pe masura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesanta comparatie... As intreba si eu, ce e mai bun, un camion sau un autobuz?
Ford KA este o masina mica, de oras, cu un raport excelent consum/CP, in timp ce volvo este o masina voluminoasa de familie. Fiecare este bun in segmentul caruia i se adreseaza.