| HHMarius a întrebat:

Care sunt Marcile de masini Germane?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Mercedes, Porche, BMW, Audi, Volkswagen (sunt marcile care au avut mereu capital nemtesc). Asta este si orindea brandurilor.
Dar, de exemplu, Skoda si Seat au fost cumparate de grupul Volkswagen. Lamborghini este detinut de Audi, care la randul lor sunt detinuti de Volkswagen.

10 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Vw,mercedes,porche,audi,opel,

| IMC90 a răspuns (pentru a1doru):

Cum naiba sa fie Opel marca germana? laughing
Opel e facut de GM

| WPP a răspuns (pentru IMC90):

Fara suparare dar: "Adam Opel AG (Opel) is a German automobile company founded by Adam Opel in 1862. Opel has been building automobiles since 1899" (http://en.wikipedia.org/wiki/Opel).

| a1doru a răspuns (pentru IMC90):

Adam opel istetule. opel a fost cumparat de americani da la origine e masina nemteasca.documenteaza-te inainte de a face pe desteptul.

| IMC90 a răspuns (pentru a1doru):

Opel nu are capital nemtesc => nu este masina germana
Nici Dacia nu mai este masina romaneasca

+ ca Opel, desi este firma americana nu vinde pe piata din SUA. oare de ce? Raspuns : ca e un jaf de masina

| PaulCCraciun a răspuns:

BMW + cele care sunt cumparate de nemti, Lamborghini, Seat, Skoda

| WPP a răspuns:

Salut, aici vei gasi lista completa a companiilor producatoare de masini germane: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_automobile_manufacturers_of_Germany

| Anton_Stefan_1998 a răspuns:

Man Mercedes Volkswagen Audi Opel Porsche BMW

| Reich_Großdeutsches_1980 a răspuns:

Mercedes,Bmw,Audi,VW,Porsche si Opel. Opel este marca germana, dar face parte din General Motors.grupul Volkswagen e format din multe marci,dar singurele germane sunt Audi,Vw si Porsche. Skoda,Seat,Bentley,Bugatti, Lamborghini, Ducatti, Scania fac parte din grupul Vw, dar sunt marci din alte tari decat Germania