| WayhaughtK a întrebat:

Care masini sunt mai bune, cele germane sau cele japoneze?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde la ce te referi cand spui "mai bune". Japonezele sunt cunoscute pentru fiabilitate lor

| WayhaughtK explică (pentru suntserios):

Ma refer la performanata, fiabilitate, calitate si chestii legate de cat de mult voi conduce fara probleme. De exemplu taica-meu are un Hyundai Tucson si dupa 2 ani o intaminat probleme la ulei si se oprea masina singura

| suntserios a răspuns (pentru WayhaughtK):

Pai Hyundai nu e nici germana nici japoneza.

Mitul masinilor nemtesti e valabil doar pentru constructorii pemium Mercedes, Audi, Bmw... restul sunt masini normale Vw, Opel cu mentiune ce vw e departe de mitul masinilor gemane perfecte.

Pe de alta parte eu am avut pana acum 2 japoneze si nici cea mai mica problema tehnica. Da intr-adevar confortul e mai mare int-un vw, dar tehnic din punctul meu de vedere japonezele sunt mult peste.

| Florentina9210 a răspuns:

Eu as miza mai mult pe cele nemtesti!

| RaulB1997 a răspuns:

Deja depinde de gusturi aici, ambele natiuni au cele mai bune marci de masini. Tatal meu are un NISSAN Sunny, 1.8 gti de prin 1990 si in afara de schimbul de ulei si consumabilele obisnuite, nu a avut vreodata probleme, deja are cam 400k de km in bord, si inca rupe aderenta, porneste din prima pe orice vreme. Daca te referi la masini sport, nu stiu daca este vreuna nemteasca destul de buna ca sa intreaca un GT-R. Daca vrei de lux, si japonezii au unele modele de la Acura sau Lexus dar nemtii sunt mai buni la segmentul asta.