| RAY a întrebat:

Castigi oare ceva banii daca aduci masinii din Germania si le vinzi in Romania? merita sa incerci asa ceva?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu stiu pe cineva care aduce din franta si zice ca merge bine si ca se castiga bani multi numai trebuie sa ai grija cu acte cu alea. Daca vrei sa castigi bine si ai vreo pila le rezolvi inmatricularea si iei dublu

| OldSoul a răspuns:

Castigi doar daca aduci masini avariate, sau daca aduci mai multe in acelasi timp cu trailer mare.
Altfel, daca aduci doar o masina in stare decenta, doar pretul ei+ transportul (500€) si deja te ajunge mai mult decat daca ai fi luat-o din Romania.
In concluzie, daca vrei profit decent, fie aduci masini defecte/avariate le repari si le vinzi, fie aduci mai multe astfel incat sa te ajunga transportul ceva mai putin.
Daca aduci doar cate una, cel mai probabil vei pierde doar timp pentru un profit destul de mic, iar asa nu merita efortul.

| missfatadelatara a răspuns:

Dacă n-ar fi fost profit, nu s-ar fi băgat nimeni în așa ceva.

Știu eu vreo 2 persoane care din asta trăiesc și au mai multi bani decât un salariat din România.