| magma8 a întrebat:

Cat ar costa sa mi-se repare cutie de viteze?
Deabea am cumparat masina si nu stiu preturile la mecanic....as vrea sa stiu de inainte cat ar costa >analizarepararea.Practic intra foarte,foarte greu in prima viteza,cu celelelalte nu am nici-o treaba.
PS:Cat ar costa si repararea ambreiajului, este prea moale.

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

La golf 4. ridica capota si vezi niste parghii care vin in cutie. le dai cu wd40 si dupa cu vasilina. daca nici asa nu se rezolva..trebuie desfacut la schimbator si unse cu un spray ceva.
Da-mi cateva detalii despre golfu' tau.

| magma8 explică (pentru Sofer):

Pai in afara de cele precizate mai sus, ar mai avea sa-i fac si frana, merge dar trebuie sa o calc mai tare.Este cu motor de 1, 6, 1999, 5 viteze, benzina.Detaliile astea sunt bune?

| Sofer a răspuns (pentru magma8):

Daca prinde mai jos. posibil sa ai placutele pe terminate. verificale.

| Kogaion a răspuns:

Preturile difera de la service la service si in primul rand de la masina la masina. Ce masina ai? In cazul in care ai Mercedes, cutia de viteza poti sa o duci la garantie pentru ca este pe viata.

| magma8 explică (pentru Kogaion):

Este un VW GOlF IV

| Florian_Cristian_1994 a răspuns:

Depinde unde vei merge cu masina la reparat la service normal sau la reprezentanta...si ce model este.iar despre preturi s.ar putea sa te duca peste 1000 lei