| Wenttmann a întrebat:

Cat consuma un Porsche cayenne 2005 motor 4500 si cat platesti anual la ea cu toate cheltuielile înafara de consum?

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

Urban 22.8 l./100 km.
extra-urban 11.8 l./100 km.
mixt 15.8 l./100 km.
Impozit 6500 - 7700 ron/an, in functie de judet.
Asigurare - in functie de varsta ta, localitatea si vechimea permisului. asta o poti calcula personal.
Si mai sunt multe de luat in calcul: consumabile, revizii, schimburi periodice... Bag seama undeva la 12000-15000 / an. Dar poate ma insel.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai numai 2000euro /an e impozitul.

Cosuma vreo 2 galeti la suta... dar sa fim seriosi cine isi ia un Porche... se mai uita la detaliile astea?

| Wenttmann explică:

Renunt la ea din cauza impozitului.
Consumul e acceptabil. Multumesc tuturor.

| lau23 a răspuns:

Daca ai bani de porsche nu te mai uiti la consum si la impozit + ca mai ai si alte cheltuieli