| cosmin986522 a întrebat:

Cat cosnuma o masina cu motorul de 2.00?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La drum lung in jur de 5 - 6 litri la 100 km dar prin oras ajunge la 7 litri pe 100 km.

| push2gl a răspuns:

Difera de masina, greutate, benzina, motorina, injectie, carburatie

| Liptonel a răspuns (pentru push2gl):

Mi-ai luat vorba din gura.
Mihaitzaa specifica ce masina.

| cosmin986522 explică (pentru Liptonel):

Corrado

| siteauto a răspuns:

Depinde de tipul de combustibil - benzina sau motorina? Pe lanaga asta conteaza si stilul de condus. In principiu, un motor 2.0 benzina consuma in oras cam 12 l/100km, iar in afara orasului undeva in jur de 8 l/100km. Motorina in oras ar fi undeva in jur de 9 l / 100km, iar afara in jur de 5-6 l / 100 km.

| Liptonel a răspuns:

Hmm. chiar nu stiu. Depinde si de combustibil ( diesel / benzina ), greutate.
Uite aici, si fa-ti o idee : http://cautare.mobile.ro/......earch.html Am mai cautat si eu dar nu am gasit nimic.

| Vinovatul a răspuns:

big grin 7,9 sau 7, 5