| NuStiuNimic a întrebat:

as dori parerea voastra despre un audi a4 b7 an 2005-2006 tdi 1, 9 poate avea defecte din fabrica? Este o masina care rezista?/cosnuma? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E ok.
Motoarele 1.9 TDI sunt foarte ok, alea 2.0 TDI sunt cu cantec. Unele sunt bune, altele (in special cel PD de 140cp) sunt vraiste.
Defectul, ca la orice A4 sau Passat, intretinerea ceva mai costisitoare. La motor nu ai acces pana nu demontezi tot botul, lucru care ridica mult pretul manoperei, suspensia are multe brate care nu sunt reconditionabile (nu se pot bucsa, sau schimba pivotii), si impreuna costa cat o taxa de inmatriculare.
Consumul si puterea sunt foarte ok, la 1.9 TDI.
Bineinteles, daca iei o cazatura cu 700. 000km cu erorile hack-uite, km dati inapoi si 3kg de ceara pe caroserie ca sa arate bine, treaba nu sta atat de roz.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce defecte de fabricare la o masina care are deja 10 ani