| mihail123 a întrebat:

Cat costa de omologat jante pe 17?

Răspuns Câştigător
| HDR10 a răspuns:

Salut.Daca modelul tau de masina a iesit din fabrica si cu jante pe 15, atunci e simpla treaba. Dupa caz, ai nevoie de o hartie de la reprezentanta marcii tale de masina care sa confirme faptul ca pe respectivul model se pot pune si jante pe 17. Cu acea hartie mergi la o reprezentanta RAR...si iti vor trece pe cartea masinii si celelalte dimensiuni de jante optionale pentru autoturimul tau. Costul acestei operatiuni este de 85 ron ( fara nici un fel de test, fara nici o verificare, si nici macar nu trebuie sa mergi cu masina )

testele dinamice se efectueaza doar daca vrei sa omologhezi o dimensiune de janta ne-agreata de producatorul auto pentru modelul respectiv de autoturism
sper ca ti-am fost de ajutor happy

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Da un telefon la RAR, ei or sa-ti explice!