| CreaţaWsz a întrebat:

Cât costă o asigurare pentru Seat Toledo 1.9 TDI an 2002? Și unde o pot face?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza mult mai mult varsta proprietarului decat masina. asigurararea o poti face la orice firma de asigurari, chiar si online, mai nou si eMAG ul are un astfel de serviciu online. Oricum fereste te de Carpatica, Euroins

Pretul poate varia in functie de varsta si firma de asigurare de la 500ron/an pana la 2000ron/an

| vangaelis a răspuns:

Pretul depinde de multe dar firma serioasa este Omniasig

| vinusipaharu a răspuns:

O asigurare RCA cred ca te costa in jur de 500 de lei, e un pret mediu. Depinde de multi factori si de firma. Nu vreau sa fac reclama, dar ca idee iti spun Carpatica e cea mai ieftina de regula, Alianz Tiriac sunt scumpi, dar sunt cei mai seriosi in caz de dauna. Daca vrei CASCO, desi e cea mai scumpa, cu siguranta Alianz Tiriac, primesti valoarea daunei integral. Fereste-te de UNIQA, ASIROM si EUROINS.