| Negreanu_Stefan_1997 a întrebat:

Cat costa sa vopsesti o masina cum ar fi o Jetta VI 2011.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O vopsea profesionista trece de 1000euro

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In service-urile mari de la 1000e in sus, intr-unul mai mic dar ok ai putea scapa si cu 2000-3000 de lei, vopsit profesional.
Tarifele astea includ si materialele, adica vopsea la nuanta de fabrica + ce mai trebuie.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In mod normal, o masina din 2011 nu are voie sa necesite o vopsire. Pana si cele mai low-cost masini vin cu o grantie de macar 6 ani la vopsea, indiferent la ce conditii meteorologice este supusa.
Daca vrei doar sa-i schimbi culoarea trebuie sa fii nebun la cap (sa dai jos vopseaua originala si sa pui una mai proasta, contra cost)

| helpfriends a răspuns:

Salut,
Daca vopsesti toata masina poate ajunge pana la 1000-1500 euro.