| carmenzo a întrebat:

Cat costa schimbarea volanului de pe partea dreapta pe partea stanga si unde se poate face? Multumesc.

27 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la service-ul reprezentantei. ei pot sa iti faca aceasta schimbare cel mai repede.

| pepe a răspuns:

Costă in jur de 1500 euro, trebuie să găseşti o firmă autorizată RAR care să vrea să-ţi facă modificare. Nu cred că sunt prea multe în ţară, poţi să întrebi în oraşul tău la RAR.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dragul meu e foarte greu si costisitor.Pentru ca odata cu schinbarea volanului se înlocuieste si bordul masinii inclusiv toate comenzile, ambriaj, accileratie, frana.EUun pic ma pricep, dupa mine îmi pare rau dar nu se merita sa efectuati aceasta modificare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare service are pretul lui.

Alte răspunsuri
| domidoc a răspuns:

Cred ca e mai ieftin[si mai sigur]sa-ti schimbi masina.

| sorin a răspuns:

Dar de ce nu ai luat o masina cu volan pe stanga ca la cate sunt tu ai ales o pe cea cu volan pe dreapta, acum serios cred ca te costa enorm, si nu stiu sigur daca se poate face.

| covexrobu a răspuns:

Trebuie sa schimbi bordul, dupa cum au zis si ceilalti de pe site, insa cea mai costistitoare este schimbarea casetei de directie. In unele cazuri, caseta de directie este mai scumpa decat intreaga masina. Si nu spera sa gasesti la dezmembrari asa ceva pentru ca nu au voie sa le vanda. Eu zic ca tu te-ai bucurat ca ai gasit un Passat la 2500-3000 de euro si acum vrei sa il faci cu volan pe stanga, dar nu va merita. Succes!

| MMady a răspuns:

Sincer: ai Volkswagen?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmmm nu te risca omule nu merita. este prea coplicat si prea scump. si cu tampenia asta triplezi valoarea masini rolling on the floor)) nu are rost... las-o asa ca merge destul de bine

| carmenzo explică:

Nu am cumparat-o inca dar voiam sa o cumpar.Era un Volvo s60 superb la 3000 de euro dar m-am razgandit ca nu cred ca merita....mersi tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laso mah maistre ca am luat si eu una si mam tzapit am dat 3500 pa ia si aproape 5000 la schimbarea volanului pa stanga si acum mai iau eu 8500? niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate stai linistit am schimbat eu la o skoda octavia si ma sarit de 1800 cu mina de lucru si unele piese second hand nu se merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru covexrobu, cred ca nu ai vazut cum arata o caseta de directie dar vad ca dai sfaturi din auzite esti sfatos stai in banca ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate las/o asa si eu detin un autoturism tot cu volan pe dreapta, e un lucru mai deosebit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CARCONVERSION Cluj efectueaza modificarea comenzilor autoturismelor import Anglia, Irlanda. Detalii la 0755249847 si E-mail: carconversion@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne cati dobitoci si cate pareri lipsite de sens... e simplu merita si costa 600 euro daca ai piesele. iar daca nu le ai le cumperi de la second...in fine vai de steaua voastra astia care vb din lipsa de alimente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu interesat in privinta achizionarii unei skoda octavia an 2001. Din cate stiu si m-am interesat costa 1000 euro in cap schimbarea volanului de pe dreapta pe stanga.Sunt cateva piese ce trebuie inlocuite. iar acum o intrebaqre pentru voi, dar va rog fara raspunsuri la vrajeala si din auzite, mie imi trebuie un raspuns la sigur.Cat costa caseta de directie ca am la cine sa duc masina pentru o asemea operatie, dar din cate stiu caseta de directie e cea mai scumpa.Cat e una?

| DonCristiano a răspuns:

Frate e intre 500-600 de euro in ungaria tio face, am facut la A6 al meu. merge ft bine parca asa a fost facuta

| Bogdan_Andreii_1995 a răspuns:

La un ford modneo 2002 o caseta de directie e in jur de 700 800 de lei la dezmembrari plus celelalte piese ajunge in jur de 2000 2500 lei

Alte răspunsuri
| iulysteaua111 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo tie! de ce s nu scutesti niste bani in plus pe o astfel de masina? eu am pe cineva care face astfel de operatiune cu 350 e. Ma gandesc la un ford mondeo din 2006 (volan dreapta 1600e) care cu volan pe stanga costa (pe putin) 4000e.

| AlexandrulS a răspuns (pentru anonim_4396):

BAAA ratatiilor. nu mai mintiti oamenii ca un bord sh este in jur de 500 1000 de euro si manopera cu tot cu piese ce trebuie schimbate in jur de 500 700 de euro. ce dracu mintiti ca ati schimbat voi pe stanga cu 5 mi de euro ce **** mintiti ai fi si prost sa crezi asemenea prostii...

| Bwonzx a răspuns (pentru DonCristiano):

Imi poti spune si mie cum se numeste firma, sau daca-i pot gasi pe internet?

| Cezar_Mihai_Bogdan_1979 a răspuns:

Ce masina ai? lasa-i pe ce ce pun antrebari. eu schimb la un vw lt 35 si am gasit la 1200E cu piesele lor dar nu fac cu ei caci am luat pesele cu 2000 roni si mai costa 800 roni un meserias

| Alexandru_Alex_1996_3tXd a răspuns (pentru DonCristiano):

De care Audi A6? din 2000. 2004 sau model mai nou?

| Acatrinei_Ionut_1987 a răspuns:

Un pasat din 2008 cât mă costs