| Gabrielyogg a întrebat:

Aveti idee cat m-ar costa schimbarea volanului de pe partea dreapta pe partea stanga la un Vw Passat CC din 2008-2009?

Răspuns Câştigător
| Ciprian363636 a răspuns:

Din ce am auzit eu manopera costa cam 500 de euro, plansa de bord ar fi cam 750E, caseta directie 300E, sticla oglinzi 40E, fete usi 70E, stergatoare 40E. In total costa 1700 de euro, dar sa zicem in mare 2000. Eu zic ca merita.

| Gabrielyogg explică (pentru Ciprian363636):

Ok, dar la un Cls 320 cdi din 2006 o fi la fel? Si daca ai fi in locul meu, ce ai alege?

| Ciprian363636 a răspuns (pentru Gabrielyogg):

Deci manopera 500, plansa de bord 600, caseta directie 300, sticla oglinzi 40, fete usi 200, stergatoare 50. Total 1690, deci tot cam atat. Cat despre alegerea intre cele 2 masini e discutabil. CLS pentru imagine si cai, CC pentru ca e mai nou si lumea nu ar spune ''uite-l si pe cocalarul ala''. Daca alegi CLS trebuie sa te gandesti ca deja are 11 ani si ai putea avea cate ceva de schimbat la ceva timp dupa cumparare. Acelasi lucru totusi s-ar putea aplica si la CC, depinde de noroc. Eu unul as alege Mercedes, dar numai daca as fi sigur ca il pot intretine. Pana la urma depinde de gustul tau, sunt banii tai.