| Anonim12t a întrebat:

Cat de costisitor e un mercedes din 2014 cat m-ar duce anual cheltuiala fara taxe m ar interesa un c200 sau cla 220 as vrea sa stiu, vreau sa merg decent cu ea nu sa o distrug

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cheltuiala care cheltuiala? Toate masinile cheltuie cam la fel,asta daca vorbim despre masini care merg,nu de fiare vechi,la care cade in fiecare zi cate ceva.

Deci intretinerea la orice masina bate cam pe acolo indiferent de brand.
Ca unia vor sa puna placute de frina si discuri genuine,ori sa le cumpere de la reprezentnta,asta e treaba lor.
Ori ca vor sa puna nu stiu ce ulei,tot cumparat de la reprezentanta,la fel este fix treaba lor

Eu la orice masina,cai ford,cai mercedes,cai bmw cheltui aceiasi bani pe consumabile sau cum le zic romanii.
Cumpar uleiuri si piese cit mai ieftine,caut unde is mai ieftine si de acolo cumpar.
Nu intelege gresit,cumpar piese ca si alea de la reprezentanta laughing dar una este pretu la aia,alt pret au altii,fiecare cu pretul lor.
Ulei cumpar de la magazin,dar cu spepcificatiile fabricantului masinii.
Filtre, cumpar mai bune decat au aia de la fabrica laughing mai bune si mai ieftine.
In ziua de azi is f multi care fac produse, multi care vind, deci ai optiuni multe, ai de unde alege, trebuie sa stii doara unde sa cauti si ce sa cauti.