| Henrypericolpublic a întrebat:

Cat e aia la alcoolemie sau cand te controleaza politia la volan? Daca ai baut un paharel înainte si te prinde e rau sau bine?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum sa fie ma de bine, ce-ai consumat? dupa cum ai scris esti pe patrunjel in seara asta este?
Cand esti baut la volan esti considerat un pericol de catre domnii gabori, daca ai alcoolemie incepand cu 0, 80 g/l este INFRACTIUNE si se pedepseste cu inchisoarea.

| 012345678910bbb a răspuns:

Chiar dacă tu simți ca nu te afectează nimic un paharel, el va fi observat cu ușurintă, in funcție de băutura consumată, de către un control al poliției. Prin urmare, dacă ești prins vei fi sancționat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legislatiabdin România permite 0 alcool la volan. Trage tu concluzia

| mgtow a răspuns:

Nu e valabil paharu la volan doar daca are apa plata