| anonim_4396 a întrebat:

Cat e masina in leasing, am voie sa ii schimb placuta de inmatriculare?

5 răspunsuri:
| Lory_2572 a răspuns:

Nu, nu ai voie.

| sese a răspuns:

Nu ea apartine firmei de leasing(presupun ca te-ai referit la nr de inmatriculare)

| moonY a răspuns:

Nu.numerele le schimbi cand se incheie perioada de leasing

| Annitu a răspuns:

Habar n-am laughing...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pe toată perioada de leasing nu poți schimba numărul de înmatriculare.
Mașina se consideră a firmei de leasing, nu este proprietatea ta deplină.
Dacă în perioada de leasing nu mai poți achita ratele, o restitui dar nu mai primești banii înapoi (cei din rate!).
După ce a expirat perioada de leasing, atunci ești considerat proprietar de drept al autoturismului și atunci poți pune numerele de înmatriculare dorite (asta dacă nu sunt deja luate de altcineva).
Pa, pa.