| imihaistoian a întrebat:

Cat iti da amenda ca nu ai actele la tine?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 195/2002, cu modificarile ulterioare, amenda este de la 420 lei la 560 lei. Numai bine!

| puya07 a răspuns:

Cum sa nu ai talonu nu primesti amenda? mai intereseaza-te putin

| puya07 a răspuns:

Iti poate retine si masina daca nu ai talonul

| puya07 a răspuns:

La fel si cu asigurarea obligatorie

| imihaistoian explică (pentru puya07):

Te ia cu tot cu masina ca nu ai actele hai frate... te baga si la puscarie si te si impusca laughing

| Intruder19 a răspuns:

Daca nu ai actele la tine nu primesti nici o amenda, daca refuzi sa te legitimezi primesti amenda 200 lei.

| laurik_5214 a răspuns:

Nu e posibil asa ceva! daca te legitimezi te cauta ei in calculator si iti cauta toate datele... daca nu te legitimezi primesti amenda 200 lei