| iulian34 a întrebat:

Salut, are cineva idee daca imi iau amenda pentru cauciucurile la mana a2a si nu am actele pentru ele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te referi la cauciucuri de iarna se ia amenda doar daca nu le ai montate dupa 1 noiembrie si circuli pe drumuri cu zapada, gheata si polei. Nimeni nu o sa-ti eara actele cu care le-ai cumparat, totul este sa fie de iarna ori all seasons, cu inscriptia MS, M+S, M*S ori M&S (mud&snow - noroi si zapada). Numai bine!

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca au inscriptia de iarna pe ele nu iti iei!

regis
| regis a răspuns:

Nu ai de ce sa iei amenda daca nu sunt uzate. Aberatia cu hartia de la montator nu apare in nicio reglementare.

| ChrissD a răspuns:

Daca sunt la mana a doua si au acte nu patesti nimic dar daca nu au acte primesti amenda.

| deea3507 a răspuns:

Nu cred. Daca ai cauciucuri decat asta e bine. Nu cred ca te vor controla la acte.

| pufarina9999 a răspuns:

Cum pana mea sa ai acte la cauciucuri mah?laughinglaughing)))cand toata lumea le ia la mana a 2 a.stai linistit ca nu iei amenda