| bertonebertone a întrebat:

Cat sunt taxele RCA, impozit, itp etc la BMW 320 e46 motor 2.0 motorina?

4 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

RCA: In jur de 500lei anual, impozit anual este de 183lei.Iar ITP intre 85 -110lei! Depinde de oras!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rca depinde foarte mult de varsta. daca ai sub 30 ani undeva pe al 1000 ron pe an la motorul ala.

| AgathaRo a răspuns:

RCA : daca motorul este sub 2000cmc e pana in 400 lei (depinde de varsta detinatorului, vechimea permisului, accidente), impozit 200lei, ITP 100-120 lei.

| Gheorghe_Samoila_1983 a răspuns:

Salut!
Poti calcula aici cat te costa RCA-ul si impzitul : www.siteauto.ro
ITP-ul e vreo 100 - 120 de lei