| George_Ionut_1998 a întrebat:

Cati CP poate suporta un BMW 335i coupe de 306cp din 2012?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intrebarea e prea simpla, pentru cat de complicat e raspunsul.
Daca te referi la remapare, orice modificare afecteaza durata de viata a motorului.
Daca te referi la tuning in adevaratul sens al cuvantului (cu motorul modificat si mecanic, nu doar electronic), caroseria oricum e una sport, treci de 500cp linistit cu ea.

1 răspuns:
| DaW a răspuns:

Cutia si motorul rezista pana la 450 linistit cutia si mai mult dar la motor ar trebui sa te ocupi daca vrei sa-l "tunezi"

pe un rs6 am obtinut pe dynotest 850 cp