| Cristina_4633 a întrebat:

Cati de litri motorina consuma un peugeot 307 pe o distanta de 16 km? va pup

8 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Un litru cu generozitate.

| ombladon a răspuns:

In jur de 300ml

| AgathaRo a răspuns:

Depinde unde parcurgi aceea distanta (urban, extra-urban), traficul pe acel sector de drum, consumabilele daca au fost schimbate si tipul de sofat. Cam 1 litru/ jumate de motorina. Exista multi factori care influenteaza consumul masinii.

| Braunion a răspuns:

Depinde cat de lata e talpawinking

| maria89nic a răspuns:

Depinde de viteza cu care mergi. Nu putem să îți spunem dacă nu știm cu câți km/h mergi. Poți accelera de la 60 la 100 și consumă mai mult. Poți merge doar la 60.

| ManeaAlex a răspuns:

Ba daca il ai pe motorina mai mult de 4-5%nu sa duce oricat ai da tu in el

| AtheistForever a răspuns:

Uite aici mai multe pareri ale unor detinatori de peugeot 307 :http://www.peugeotclubromania.ro/forum/threads/14-Consum-Peugeot-307

| Tavy201 a răspuns:

Eu as spune ca mai mult de 2L nu are cum oricat de tare ai da in el