| Claudiu_2472 a întrebat:

Cati litri de motorina consuma un trolebuz la 100km?
Aveti mare grija la raspuns...sa nu va faceti de ras.

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca ai dorit sa ne testezi cu aceasta intrebare. Trolebuzul consuma energie electrica.

| anad a răspuns:

Este vehicul cu tracțiune electrică prevăzut cu troleu si se scrie corect TROLEIBÚZ (am copiat din dictionar ca sa fiu sigura ca nu gresesc!).

| dokosvai a răspuns:

Troleibuzul merge cu curent

| dokosvai a răspuns:

Hei Claudiu am fost primul care am raspuns deci e normal ca eu sa primesc o funda nu crezi?

| Sweety_3695 a răspuns:

Eu stiu ca trolebuzul merge pe curent electricbig grin.De la firele de inalta tensiuneconfused

| yuli98pink a răspuns:

Ele folosesc electricitate
DooooH