| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi aveti masina? Cati bani cheltuiti pentru a o intretine, toate taxele, benzina, etc?

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Am masina si anual cheltuielele de intretinere, taxe si carburant se ridica la valoarea de circa 4000-5000 de roni.

| lindemona a răspuns:

Buna,

Daca doresti sa vezi taxele pentru un anumit model de masina le poti gasi aici > http://www.informatiiauto.ro/taxa-inmatriculare.html
Alte taxe depind de masina. Cat despre benzina, depinde cat consuma masina ta (nu e adevarat ca, daca masina este mare consumul este mare!). Eu de exemplu am motorina, un Audi, iar pe luna dau in jur de 300-400 de lei, pentru ca in fiecare saptamana fac in jur de 400km. Normal ca, daca nu umbli atat cu masina, costurile se reduc semnificativ.

| Cristea a răspuns:

... aproximativ toate astea depind de capacitatea motorului. cu cat motorul este mai mare, cu atat sunt mai scumpe inmatricularea, asigurare, taxe la primarie...si consumul este mai mare.

| Alien a răspuns:

Depinde cati ai sau vrei sa cheltui!
Eu merg fara asigurare iar benzina consum de 200 lei pe luna.
De reparat nu am avut ce sa repar!

| BAM_7947 a răspuns:

Pai in functie de masina... daca ai masina de lux te costa foarte mult reviziile. daca ai un motor generos te costa foarte mult combustibilul. cred ca cel mai bine intrebi de o masina anume sau de o clasa asemanatoare ca sa primesti raspunsuri exacte.

| Sofer a răspuns:

De cand am masina am bagat 1000 lei numai in benzina.

| danyelle_5059 a răspuns:

Hey buna pai nu am masina sunt clasa a 8a dar parintii mei au2 deci pretul difera de model si firma care a produs-o ma rog taxele la fel depind de cat de mult polueaza iar benzina este in crestere la pret...big grin totul depinde de masina pe care o alegi big grin alte sfaturi poti gasi pe net cautand modelul ales de tine si pretzurile taxelor si costurile de intretzinere big grin succes