| YellowAngel a întrebat:

Cati bani cheltuiti anual penteu masina? Ce masia?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Audi 5 taxa de circulatie 125€ mantenanta la 2 ani punem 400€, asigurare 700€, si combustibil benzina 98 super plus 876€ pe an total anual fara mantenanta 1701€
https://ibb.co/bBmCKG

suntserios
| suntserios a răspuns:

5000 ron casco
800 ron rca
160 ron impozitul
130 ron rovigneta
~10000ron benzina
~1000ron revizia de 1 an
si ce reparatii mai apar

deci vreo 3700-3800euro

Nissan qashqai

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masina 101

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi-e greu sa fac o suma... Fac totul pe bucati, si nu am una singura.
Cel mai folosit e Opelul de la avatar, si "mananca" asa:
-taxe ~800 lei pe an (impozit, RCA si rovinieta)
-piese de revizie ~400 lei pe an
-manopera in general 0 (am eu atelier), vreo 200lei pe la altii
-piese "stricate" (ruginite) vreo 100 de lei pe an
Motorina pun undeva pe la 150-200 de lei lunar.
E un calcul la repezeala, pot spune ca uneori depasesc 200 de lei pe luna pentru ea (in afara de motorina), dar trec si luni in care nu 'bag' nici 50 de lei pentru ea.
Mi se pare o masina foarte prietenoasa cu buzunarul, si nu numai. E mult mai ieftina decat Daciile pe care le-am avut, la capitolul service.

| Sofer a răspuns:

300 RCA/an
50 impozit
130 rovinieta
150 itp
100 Benzina pe luna
300-400 lei/an revizia.
Golf

| NLS a răspuns:

Nu mult, in ultimele 10 luni am schimbat doar franele.
Opel Astra 2003.

| alexwahl a răspuns:

Incerc sa consum cat mai putin. 2000euro inkl combustibilul. Seat ibiza 1.4 diesel. Nu stau in Romania.

| valentin201 a răspuns:

Depinde eu cel mai mult am bagat 1500euro intr-o saptamana pe un body kit tuning tobagoala cap coada inox si un set de jante oz pentru un opel corsa c 1.8 gsi 125 ponei