| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Cati bani cheltuiti pe luna/an pentru masina? Ce model de masina aveti?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ford Focus 1600 model berlina, automatic, benzina din 2011. 56. 700Km (teoretic inca in rodaj), In afara de benzina si 4 schimburi de ulei si 3 ITP uri nu am avut alte cheltuieli

| OldSoul a răspuns:

Depinde de noroc.
Nu putem generaliza.
Intr-un an, poti sa schimbi doar uleiul, iar in alt an, poti sa schimbi jumate de motor si asa mai departe.
Dar, considerand ca te referi intr-un an norocos, cand nu pica cine stie ce piese.
Ei bine, undeva la 500 de lei pe an, cam cat un schimb de ulei+filtre, desigur, exceptand combutibilul, care daca e sa aproximez, e undeva la 5000 de lei pe an.

Bine, asta strict pe chestii de intretinere, daca vrei sa-i faci unele imbunatatiri, cheltuiesti cat iti permiti.

| NLS a răspuns:

Opel Astra G 16V 1.6 1999, benzina, automata, 95. 000km
Pana acum am cheltuit 600 euro cu ea, și o am de 1 an și jumătate.
O folosesc exclusiv pentru mers la munca și cumpărături.
Pentru drum mai lung sau autostrada, am un Audi A4 din 2011, motorina, 120. 000km. (am luat - o împreună cu fratele, având în vedere ca o folosim rar). Nici cu acela nu am avut cheltuieli mari.

| Steregoi a răspuns:

Cam 600 RON/an in afara de benzina si consumabile.

Opel corsa B din 1997.

228000 Km la bord si fuge ca gandul si ca vantul. rolling on the floor

| wpetterssone a răspuns:

Cheltuiesc pentru combustibil aproximativ 160 000 SEK pe an. În plus, mai pot cheltui până 50 000 SEK pentru mentenanță. Am Volvo XC90.

| niko23 a răspuns:

De curand am achizitionat un golf 5 la 2500 euro din 2006 masina arata bine am anscriso tot ideala pentru femei eu sant ancepatoare

| melodrama a răspuns (pentru niko23):

Esti proasta, nu incepatoare laughing)