| Paul260 a întrebat:

Cati litri de motorina ma sunt atunci cand se aprinde becu? opel astra h 1.7 tdci 2004

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Astra H 1.7 diesel are rezerva de 7 litri iti permite sa mergi destul dar asta este in teorie se aprinde cand mai are vreo 5.5-6 litri de fapt fiindca plutitorul nu are cum sa fie chiar citit la milimetru. Masina nici o-data nu sta dreapta si benzina nu sta ne miscata in rezervor deci cam 6...

regis
| regis a răspuns:

Prea putini pentru a continua drumul. Indiferent de masina, alimentarea trebuie facuta cand indicatorul a ajuns la prima liniuta peste rosu, altfel riscurile sunt prea mari: supraincalzirea pompei de combustibil, aspirarea mizeriei din rezervor si implicit infundarea filtrelor si chiar a injectoarelor, aparitia condensului in rezervor (ulterior patitii dau vina pe statia de unde au alimentat happy ) samd.

| Florin6326 a răspuns:

In general, becul se aprinde atunci cand mai ai combustibil pentru. inca 50-60km. In functie de ce consum are masina ta, poti sa socotesti(cred ca in jur de 4-5 litri).

| Aditzu1988 a răspuns:

In medie la majoritatea masinilor mai poti merge intre 50 si 100 km cand se aprinde martorul.