| laur_2968 a întrebat:

Cati WATI consuma un cuptor cu microunde cu putere de 800 de WATI?

Răspuns Câştigător
| Hater a răspuns:

0.8 Kwh

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Un cuptor cu puterea de încălzire de 800 de Wați, ar trebui să consume undeva la 1200 de Wați. Nu confundați consumul cu randamentul.

| traveler a răspuns:

Puterea este reglabila si este in functie de programarea utilizatorului. Poate fi selectata si varia intre 350 si maxim adica 800 wati (real este mai mare deoarece sunt pierderile inerente procesului si consumul este mai mare, aici este orientativ deci vorbim de cca 1 kw). Deci?

| ZwNsv a răspuns:

800laughing 1 wat=40 bani

| dewtsa a răspuns:

Greu, greu thinking Ce zici de 800?

| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Aproximatix 800

| Mihai_Rus_1998 a răspuns: