| tumy a întrebat:

cine stie cati wati consuma un cuptor electric de 1700 de wati?

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Maxim 1700W in funcție de programul ales. big grin

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Tu cam cati wati crezi ca va consuma daca are 1700 de wati?

| viotedy a răspuns:

1,7 kw.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un kilowat si 700 la o ora.Deci daca cuptorul merge o ora, maximm doi kilowati. Deci dupa o ora se mai pun doua cifre i contor.Maxim doua.

| LIN2010 a răspuns:

Energia electrica se calculeaza dupa formula E = P x t (unde P -este puterea electrica a receptorului respectiv 1700 W, iar t -este perioada de timp in care functioneaza cuptorul ), de exemplu intr-o ora de functionare continuua va consuma 1700 de wh, respectiv 1, 7 kwh (in unitatea de masura a contorului electric). Respecte

| Dumniezău a răspuns:

1700 de wati. Funda?laughing

| ReadZore a răspuns:

7 cai frumosi.