| IFeelS0Alone a întrebat:

Ce acte trebuie sa traduc pentru rar daca masina este adusa din Germania. Am inteles ca doar contractul de de vanzare facut in Germania.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E suficient contractul si ambele Briefuri. Intr-adevar, nu trebuie traduceri la RAR iar pentru inmatriculare e suficient sa traduci contractul.

| IFeelS0Alone explică (pentru regis):

Cei de la biroul de copiat acte doar contractul mi-au spus sa il traduc brifurile nu.

| regis a răspuns (pentru IFeelS0Alone):

Si eu ce ți-am spus?!?

| IFeelS0Alone explică (pentru regis):

Mi-au spus ca briful mic si briful mare nu trebuie traduse, doar contractul de vanzare cumparare din Germania trebuie tradus.

| regis a răspuns (pentru IFeelS0Alone):

Faci mișto? Sau care parte din propoziția "e suficient sa traduci contractul" nu ai inteles-o?!?

| gratargratar a răspuns:

Contract, Talon, Cartea Masinii etc. - orice document oficial care are legatura cu masina sau cu tranzactia facuta. Si traducerea trebuie neaparat sa fie legalizata. O sa te coste cateva sute de lei...

| IFeelS0Alone explică (pentru gratargratar):

Cei de la biroul de copiat acte mi-au spus sa traduc doar contractul de vanzare din Germania. Briful mic, cel mare si alte acte nu.