| stefii1234 a întrebat:

Am o masina adusa din Germania, am vandut-o, am facut act vanzare-cumparare si acum cel care a scos numere rosii imi cere fiscul. El a fost primul care a inscris-o cu numere rosii. Ii trebuie fiscul de la mine?

Răspuns Câştigător
| Pyo a răspuns:

Nu ii trebuie fiscal de la tine... pentru ca tu nu ai de unde sa ii dai daca masina a fost adusa din Germania, din moment ce el a scos numere rosii fiscalul este pe numele lui adica pe persoana care a scos numere rosii.

| stefii1234 explică (pentru Pyo):

Multumesc mult happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ii trebuie certificatul de atestare fiscala, pentru a vedea daca ai platit sau nu impozitele in acest an.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal.

| 0303radu a răspuns:

Nu trebuie sa ii dai fiscul pentru ca tu nu mai ai nici-o treaba cu masina aia nu mai scrie niciunde numele tau, el trebuie sa-si scoata fiscal ca pe numele lui a scos numerele rosi.