| dygas a întrebat:

Ce antigel se pune la un peugeot 206 1.9D?

Răspuns Câştigător
| Elevus a răspuns:

Se foloseste antigel G12 Plus deoarece radiatorul masinii este din aluminiu.
http://www.autofarm.ro/articol/2157186/antigel

5 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

De care gasesti la magazinwinking
Antigel-ul nu este ca uleiul, sa difere de la motor la motor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. antigelul DIFERA de la motor la motor;
2. nu poti sa pui ORICE fel;
3. in cartea masinii scrie clar de care si ce marca, mai ales ce indicativi sa aiba.
4. Antigelul, ca si uleiurile contin numiti aditivi care in timp, daca nu este schimbat in intervalele recomandate, ajung sa corodeze instalatia de racire a masinii, adica semeringuri, furtunase... Nu te mai lua dupa toti berbecii!

| Assu53 a răspuns:

Nu conteaza tipul antigelului, dar daca doresti sa fi sigur, du-te si intreaba la un service autowinking

| bogdybogdanel a răspuns:

Oridecare