| alexarabu32 a întrebat:

Ce carburant se gaseste in benzinariile din sua? laughing))))))) funda

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Texaco, shell... ei fac mult import de la arabi pentru ca au bani.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Benzina de la rusi si motorina furata din utilaje...

| relian a răspuns:

Ce carburant intrebi? Benzina si motorina exact ca oriunde.Acum daca intrebi ce tip de benzina si motorina asa general vorbind se gasesc 3 tipuri de benzine si 2 sau 3 tipuri de motorina. Iara referitor la ce spun unia ca ei depinde de nu stiu cine este fals.Americanii nu depinde de nimeni la capitolul asta, au petrol de dau cu el in vint.Acum ca ei il tin si mai cumpara si de la altii asta e alta poveste.Asta e piata, afacerile etc.Benzina din state - 87, 89, 91-93 cifra octanica.Ca companii sint Shell,Qicktrip,Chevron, Texaco, TA, Loves, bla bla.

| LTAA a răspuns:

Kerosen.

| PreaTareღ a răspuns:

Texaco