| Nikolassss a întrebat:

Ce consum ar putea sa aiba aceast Mitsubishi Lancer Evolution IX http://www.autovit.ro/mitsubishi-lancer-evolution-ix-C18 809571.html?

Răspuns Câştigător
| killer_1305 a răspuns:

Sall!
fratele meu are un Mitsubishi Lancer Sports Sedan si consuma - Consum urban/extraurban/mixt (l/100km): 8,2[8.9] / 5, 4[6.0] / 6, 4[7.0]. A ta s-ar putea sa i-a tot la fel fiindca are motor de 1.9. Bafta si asfalt uscat!

3 răspunsuri:
| NotoriusBIG a răspuns:

Nu are cum sa consume ca un sedan.Un motor de 2.0 (nu 1.9 killer) nu dezvolta singur 400 de cai, cum zice in anunt.Deci e motor supraalimentat, deci consuma peste 15-16% in cel mei fericit caz...

| n30x a răspuns:

Unul mare 23-30 de litrii, plus ca e modificat la motor clar nu mai e rezistent ca si varianta stock si cine are o masina de aia iti zic eu ca nu merge frumos cu ea deci mai mult ca sigur e forjata si acum s-a plictisit de ea. Daca vrei senzatii si consum cat de cat bun iti recomand diesel peste 160 de cai

| robygrasu1 a răspuns:

In jur de 20 l la suta