| Sugariciul a întrebat:

Ce costuri exista pentru a cumpara o masina second hand? Si care este procesul de cumparare o masina sh.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Costul hârbului (asta doar tu știi cât e);
2. Costul actelor de vânzare-cumpărare (sub 100 lei, în funcție de biroul de întocmire acte unde le faci);
3. Costul talonului nou (37 lei);
(Eventual
4. costul noului număr, dacă nu îl păstrezi pe cel anterior ~ 40 lei).
Dacă mașina nu a mai fost înmatricuată în RO, mai e nevoie și de o autentificare la RAR (cred că vreo 450 lei).
Ca s-o înscrii, mai ai nevoie și de asigurarea RCA, care va costa foarte diferit în funcție de clasa bonus-malus, mașină, vârsta și sexul cumpărătorului etc.

===
http://www.wall-street.ro/......etape.html