| BilaRomânească a întrebat:

Mașină second hand sau un Logan nou?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Pai hai sa o luam asa.
Pretul.
Logan nou - 7000 de euro (cu plus si minus)
Masina second hand. nu stiu ce masina ai vrea sa-ti iei sau cat ai fi dispus sa dai peste ea, dar hai sa zicem ca tot pe acolo. 7000 de euro. Deci aici e egalitate.
Ideea este in felul urmator. La ce vrei sa folosesti masina? Ce pretentii ai tu de la o masina?

Raspunsul meu este in felul urmator : NICIUNA!
De ce?
Pentru ca. la masina second hand nu ai nicio garantie si loganul nou isi pierde din valoare foarte repede. Valoreaza el cat valoreaza. dar i-ai dat prima cheie. -500 de euro, mergi putin cu ea, -1000 de euro. Si pentru ce?

Cea mai buna varianta ar fi un logan APROAPE nou. Pentru ca loganul este foarte fiabil si stii ca nu te lasa la greu. Asta daca vrei o masina doar asa sa te deplasezi din punctul a in punctul b pe distante scurte.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masina la mana 2a cu 25.000€ din germany. Loganul e urat si daca nu ai 1000€ salariu mergi cu un sfert de rezervor tot timpul

| Dragosdoar a răspuns (pentru mgtow):

Nu stiu ce prostii spuneti toti despre logan ca tata are ligan dr 10 ani cumparat nou si nu s-a plans de el nicioadata. Stiu alti care si au cumparat masini de fita de acum 12 de ani de zile, second hand si au stat tot timpul sub ele ca sa nu dea bani la serviceuri pentru reparatii

| mgtow a răspuns (pentru Dragosdoar):

Are mecanica buna loganu' dar ca aspect e un dezastru. La 25.000€ o masina rezista 20 de ani atat timp cat o duci la timp pentru mantenanta schimb fluide si revizii. Aia cu probleme dau 1000€ pe vechituri pline de rugina si defecte.

| supadeceapa a răspuns (pentru mgtow):

Cu 25k îți iei două mașini noi laughing.

| mgtow a răspuns (pentru supadeceapa):

Dar nu se compara cu bmw pentru ca sant prea ieftine

| Adry05 a răspuns:

Depinde... Cât timp poți fi 100% că acea mașină nu are prea multe stricăciuni și că nu investești și mai mult în reparațiile ei, merită. Ar fi mai bine o mașină nouă dacă îți permiți zic eu că măcar știi că n-a fost uzată de altul și n-are probleme de care să nu știi, iar dacă le găsești e în garanție și ți le rezolvă firma

| Frank51 a răspuns:

Sa mor eu de nu as lua Clio-ul 2019!

| Digikey a răspuns:

O virgina urata si grasa sau o tipa sexy cu ceva experienta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trabant second hand

| Roxin a răspuns:

Dacia 1310

| Alexandrionelu a răspuns:

Ceva second, nemțească, japoneza sau coreeană, nu mai veche de 5-6 ani.

| 4ndr33y a răspuns:

Logan 2 este un esec. Motor de 0.9 L cu turbo pe benzina. Motoarele alea la 100.000 KM vor pica, daca luam in considerare si consumul sau cuplul, mai bine iei mobra.
Logan cu motorul de 1.4 benzina, a fost unul dintre cele mai fiabile, doar senzorii cad pe ele, in rest rezista mult si bine, pica tabla de pe masina pana se strica motorul.

| Adriann007 a răspuns:

Logan nou, never. O masina second decenta ca si ani

| 87marianvasile a răspuns:

Second hand