| anonim_4396 a întrebat:

Ce e asta? http://www.auto.ro/opel-astra/1346647.html pentru ce 1400 euro? si ce avantaj client 56%? si non euro? o fi gresit pretul, nu stiu cum de cineva ar cumpara masina asta.

5 răspunsuri:
| sincer a răspuns:

Sa inmatriculezi o masina ca asta te coasta undeva la 12. 000 euro sa tinem cont ca e non euro, iei alta identica de dincolo cu 500-800, o cumperi pe asta, pui motorul de pe asta pe aia si iti faci actele de recarosare si apoi ai masina inmatriculata la pretul de 3000 euro.

| stefan110310 a răspuns (pentru sincer):

Pai da dar in cazul in care asta e diesel, tu te duci iei alta pe..benzina sa spunem. nu ai cum sa schimbi motorul. plus ca pentru a schimba motorul iti trebuie factura daca nu, schimbi seria de pe motorul vechi pe cel nou pe care-l pui pe masina. Si daca ai norocul ca serie sa fie stantatalaughing) te apuci sa sculptezi seria pe blocul motorlaughing)

| sincer a răspuns (pentru stefan110310):

Mare lucru nu e, cunosc un batran care o viata intreaga a stantat serii si iasa perfect, pana acum 5 prieteni au facut aceasta miscare, unu are motor de 2. 2 pe masina iar motorul din acte e de 2. 0, i-a sters seria si i-a stantat cealalta serie si a trecut si de RAR fara probleme.

| stefan110310 a răspuns:

Nu. nu este deloc gresit. arata destul de bine. Din cate imi dau eu seama ( si vad exact pe unde scrie) am impresia ca e diesel avand in vedere anul 2000 non-euro. daca e asa, scoti cel putin 2500 euro dezmembrand-o. o pompa de injectie e 4000RON, 1 injector 1400 RON. + altele gen EGR, turbina, calculator. Loganul la dauna totala( rasturnat de 15 ori, sasiu si lonjeroane rupte) se vinde cu cel putin 1000 eurobig grin

| BassHunter13 a răspuns (pentru stefan110310):

Nu are cum sa fei NON Euro ii euro 3